GYVYBĖS APDOVANOJIMAI 2014

Minint pasaulinę gyvybės dieną (2014 m. balandžio 27 d.) Vilniaus rotušėje buvo įteikti pirmieji Gyvybės apdovanojimai. Siekiant parodyti, kad gyvybės idėja ne skaldo, o vienija, tądien buvo pagerbti prie gyvybės puoselėjimo tiesiogiai ir netiesiogiai labiausiai prisidėję asmenys, organizacijos bei iniciatyvos.

Gyvybės kultūros puoselėtojai buvo apdovanoti dvylikoje kategorijų:

timeline_pre_loader

Už šeimos instituto stiprinimą

Apdovanojimas už šeimos instituto stiprinimą įteiktas Nacionalinės šeimų ir tėvų asociacijai. Ši nominacija buvo skirta aktyviausiai besidarbuojantiems stiprinant šeimos institutą. Apdovanojimą atsiėmė Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija, kuri ne tik vienija bendraminčius, tačiau ir aktyviai veikia valstybinėse institucijose, kad būtų kuriama šeimoms palanki įstatyminė aplinka.

Už aktyvų ir pilietišką požiūrį į gyvybę

Už aktyvų ir pilietišką požiūrį į gyvybę nominacija teko Lietuvos šeimos centrui, prisidedančiam prie daugelio iniciatyvų, puoselėjančių šeimos ir gyvybės vertybes. Nors pagrindinis šios organizacijos uždavinys yra sužadėtinių rengimas santuokos sakramentui, tačiau Lietuvos šeimos centro veikla tuo neapsiriboja. Būtent ši organizacija surinko daugelį iš 12 tūkst. parašų akcijoje „Vienas iš mūsų“, kuria buvo siekiama uždrausti iš Europos Sąjungos lėšų finansuoti veiklas, kurių metu pražudomas žmogaus embrionas.

Už įsipareigojimą puoselėti gyvybės kultūrą

Laisvos visuomenės institutui apdovanojimas įteiktas už įsipareigojimą puoselėti gyvybės kultūrą. Ši organizacija deda visas pastangas, kad būtų puoselėjamas prigimtinis žmogaus orumas, pamatinės žmogaus teisės ir laisvės. Ypač daug dėmesio Laisvos visuomenės institutas skiria gyvybės apsaugai nuo pat pradėjimo iki natūralios mirties. Būtent šis institutas organizavo akciją „Balsas už gyvybę“, kuria skatino politikus nepamiršti gyvybės kultūros svarbos ir atsakingai balsuoti renkantis gyvybę, o ne mirtį.

Už pagalbą saugant gyvybes Ukrainoje

Judėjimas „Už demokratiją. Ukraina“ įvertintas už pagalbą saugant gyvybes Ukrainoje. šIŠie žmonės parodė, kad svetimo skausmo nebūna. Šio judėjimo iniciatoriai organizavo Ukrainos palaikymo akcijas bei protestus prieš Rusijos agresiją. Be to, buvo surinkti daugiau nei 90 tūkst. litų, kurie skirti nukentėjusiems Ukrainoje. Buvo suorganizuota ir speciali medikų misija į Maidaną Kijeve padėti ten nukentėjusiems žmonėms.

Už gyvybės kultūros principų įtvirtinimą Lietuvos įstatymuose

Lietuvos Vyskupų konferencijos atstovas, teisininkas Vygantas Malinauskas buvo nominuotas už gyvybės kultūros principų įtvirtinimą Lietuvos įstatymuose. Pro teisininko akis neprasprūsta nė vienas su šeimos vertybėmis ar gyvybės apsauga susijęs teisės aktas. Būtent šio teisininko pastangų dėka buvo suformuluota konstitucinė šeimos sampratos pataisa, dėl kurios šiuo metu yra diskutuojama Seime.

Už pasiaukojantį darbą, padedant įveikti gyvenimo kryžkeles

Neliko nepastebėtas ir Krizinio nėštumo centras. Jis įvertintas už pasiaukojantį darbą, padedant įveikti gyvenimo kryžkeles. Ši organizacija neatlygintinai padeda moterims, išgyvenančios neplanuoto neštumo krizę, vykdo abortų prevenciją ir stiprina motinystės įgūdžius. Krizinio nėštumo centro įkūrėjos deda visas pastangas, kad neplanuotas nėštumas, kuris tampa didelio iššūkiu moteriai, nesibaigtų pradėtos gyvybės nutraukimu.

Už šeimos ir gyvybės kultūros puoselėjimo pavyzdį visuomenei

Už šeimos ir gyvybės kultūros puoselėjimo pavyzdį visuomenei buvo apdovanota tris vaikus auginanti Algimanto ir Jolantos Ramonų šeima, suspėjanti rūpintis ir kitų šeimų gerove. Kupina idėjų ši šeima dalyvauja ne tik jau vykstančiuose projektuose, tačiau ir inicijuoja naujus, taip pat pasisako šeimoms, tėvams ir vaikams aktualiais klausimais.

Už ilgametį indėlį skatinant atjautą ir dalijimąsi

Už ilgametį indėlį skatinant atjautą ir dalijimąsi apdovanota Edita Mildažytė bei jos vadovaujamas labdaros ir paramos fondas „Bėdų turgus“. Juk kartais reikia tiek nedaug – tik ištiesti ranką, pasidalinti atjausti. Juk kitam tai gali būti gyvybės ar mirties klausimas.

Už gyvybės kultūros puoselėjimą tarp esančių nelaisvėje

Už gyvybės kultūros puoselėjimą tarp esančių nelaisvėje apdovanoti Lukiškių kalėjimo nuteistųjų iki gyvos galvos kapelionas brolis pranciškonas Arūnas Peškaitis ir psichologas Saidas Dadaševas. Kartais pragaištingu keliu nuėjęs žmogus visam laikui yra paliekamas visuomenės užribyje. Būtent dėl to labai svarbu, kad tokių žmonių kaip brolis Arūnas ar S. Dadaševas pastangomis kaliniai yra skatinami pamilti savo ir kitų žmonių gyvenimus, palikti tamsą ir žengti šviesos link.

Už gyvybės vertybių sklaidų viešojoje erdvėje

Žurnalistas Simonas Bendžius apdovanojimo sulaukė už gyvybės vertybių sklaidų viešojoje erdvėje ir už tai, kad dažnai renkasi plaukti prieš srovę ir siekti gylio, o ne populiarumo. Šiandien žiniasklaidoje kalbėti apie šeimos ir gyvybės vertybes nėra taip lengva. Tačiau būtina ieškoti būdų, kaip šiandienos žmonėms skelbti gyvybės kultūrą.

Už iniciatyvą „Parlamentarai už laisvę

Seimo pirmininkės pavaduotojas Petras Auštrevičius ir „Freedom House“ projektų direktorius Vytis Jurkonis buvo apdovanoti už iniciatyvą „Parlamentarai už laisvę“. Šiandien ne visos Europos šalys puoselėja prigimtinę žmogaus teisę į gyvybę ir laisvę. Štai kaimyninėje Baltarusijoje gausu politinių kalinių. Iniciatyvos „Parlamentarai už laisvę“ tikslas išreikšti solidarumą bei moralinę paramą ne tik patiems politiniams kaliniams Baltarusijoje, bet ir jų artimiesiems. Šios iniciatyvos puoselėtojai Lietuvos Parlamente surado po Seimo narį – globėją Baltarusijoje kalintiems politikams. Taip pat Lietuvos parlamentarai įsipareigojo sekti globojamų asmenų būklę, bendrauti su jų artimaisiais ir viešai kalbėti apie žmogaus teisių pažeidimus Baltarusijoje.

Už paramą visuomenės atstumtiesiems

Už paramą visuomenės atstumtiesiems apdovanojimas buvo įteiktas bendruomenės „Aš esu“ vadovui kunigui Kęstučiui Dvareckui. Juk pagalba visuomenės atstumtiesiems, kenčiantiems nuo įvairiausių priklausomybių, yra ko gero mažiausiai matoma, tačiau ne mažiau kilni gyvybės kultūros puoselėjimo misija. Bendruomenės įkūrėjas apdovanotas už tai, kad ištiesia pagalbos ranką tuomet, kai priklausomybės tempia į dugną, o aplinkiniai dažnai išsižada.

Nuotraukų galerija

Prie iniciatyvos įgyvendinimo prisidėjo:

moki-vezi
gaja